تفاوت خشک کن سبزیجات در گذشته و امروز

در گذشته برای خشک کردن سبزیجات از روش های سنتی که به صورت قرار دادن سبزیجات (پس از شستشو و خرد کردن آن ها) در معرض آفتاب بوده استفاده میکردند تا طی مدت زمانی آب و رطوبت سبزی ها از بین رفته و سبزی خشک بدست آید.

در جامعه امروزی با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های جدید برای خشک کردن سبزیجات ارائه شده است. به گونه ای که میتوان به ازای فضای کم و کمترین مصرف انرژی، بالاترین سطح تولید را در بالاترین کیفیت محصول فراهم نمود. امروزه بهترین روش برای خشک کردن سبزی استفاده از دستگاه های خشک کن سبزیجات است که در ابعاد و ظرفیت های متفاوت وجود دارند. دستگاه های خشک کن سبزیجات شرکت زامنس با ایجاد حرارتی متناسب به مواد ورودی، عمل خشک کردن سبزیجات را با کیفیتی بالا و دقتی بی نظیر انجام میدهد، به طوری که با تنظیم سیستم کنترلی دستگاه روی دما و زمان مناسب، آب و رطوبت موجود در سبزیجات تبخیر شده و از این رو محصول نهایی دستگاه خشک کن سبزیجات این شرکت بسیار مرغوب و با کیفیت خواهد شد.

انواع دستگاه های خشک کن سبزیجات شرکت زامنس

شرکت زامنس با سابقه ای ۱۰ ساله در زمینه تولید دستگاه های خشک کن میوه و سبزیجات، یکی از بهترین برند های تولیدی در این زمینه می باشد. دستگاه های خشک کن سبزیجات این شرکت در ۴ مدل تک کابین کوتاه، تک کابین بلند، دو کابین کوتاه و دو کابین بلند ارائه میشود. ظرفیت های ورودی این ۴ مدل از ۱۰۰ کیلوگرم تا ۶۰۰ کیلوگرم متغیر است. مدل دو کابین کوتاه با ظرفیت ۳۰۰ کیلوگرم بهترین پیشنهاد ما برای خشک کردن سبزیجات در حجم های متوسط رو به بالا است چرا که کارایی آن با توجه به مصرف برق و گاز ناچیز آن، بسیار مناسب و به صرفه است.

نمونه محصولات سبزیجات خشک شده

از محصولات تولید شده توسط دستگاه های خشک کن سبزیجات شرکت زامنس میتوان به شوید خشک، نعناع خشک، جعفری خشک، شنبلیله خشک، تره خشک، پیاز خشک (خلال پیاز) و … اشاره کرد که در زیر نمونه هایی از این محصول را مشاهده می کنید.

آبگیر سبزیجات دستگاه خشک کن سبزیجات شرکت زامنس

قبل از اینکه سبزی ها را در دستگاه خشک کن قرار دهید بهتر است توسط دستگاه آبگیر سبزیجات آب آن به خوبی گرفته شود تا از له شدن و خراب شدن سبزی جلوگیری شود. هم چنین این کار زمان خشک شدن سبزیجات را به طور قابل ملاحظه ای کاهش میدهد.

مشخصات دستگاه آبگیر سبزیجات:

۱-جداره توری داخلی تمام استیل

۲-جداره خارجی تمام استیل

۳-سیستم کوپلینگ تسمه ای و کم صدا

۴-موتور ۲ اسب موتوژن تبریز

۵-ظرفیت حدود ۸ کیلوگرم در هر بار استفاده

۶-خروجی آب قابل هدایت