خشک کن میوه

خشک کن میوه 

به دلیل تقاضای زیاد مردم در زمینه مصرف میوه خشک، شرکت های بسیاری اقدام به ساخت دستگاه های مدرن خشک کن میوه کرده اند. یکی از بهترین و با سابقه ترین شرکت های سازنده، شرکت زامنس (گروه صنعتی زاگرس ماشین سپاهان) واقع در شهر اصفهان است که با تولید دستگاه هایی با کیفیت و قیمتی کم نظیر، کار آفرینان این شاخه از کسب و کار را همراهی و تشویق کرده است.

 

در زیر به بخشی از ساختارهای دستگاه های خشک کن میوه و سبزیجات شرکت زامنس اشاره میکنیم:

– ساختار گرمایشی دستگاه های خشک کن میوه

منبع تولید گرما در خشک کن های میوه و سبزیجات شرکت زامنس، انرژی حاصل از سوختن گاز مشعل است. با توجه به این که بدنه این دستگاه ها توسط پشم سنگ ۵ سانتی متری با دانسیته ۱۷۰ عایق بندی شده است، اتلاف گرما نزدیک به صفر بوده و در نتیجه هم مصرف سوخت به شدت پایین آمده است و هم محیط کار گرم نخواهد شد.

– سیستم های کنترلی دستگاه های خشک کن میوه

دستگاه های خشک کن میوه و سبزیجات شرکت زامنس شامل سیستم های کنترلی دما، زمان، رطوبت و … است. این سیستم بسیار حساس و هوشمند بوده و محصولی با کیفیت و کنترل شده تولید میکند. اگر بدانید که چگونه از این سیستم هوشمند و تمام دیجیتال استفاده کنید می توانید محصولی با کیفیت و با استاندارد های مشخصی که مد نظر دارید تولید کنید. سنسورها و سایر قسمت های تابلو برق دستگاه دارای کیفیتی بالا میباشند و اطلاعاتی که در اختیار اپراتور میگذارد قابل اعتماد است. سیستم کنترلی دستگاه خشک کن زامنس دارای قابلیت روشن و خاموش شدن وکنترل زمان خشک کردن بدون نیاز به حضور اپراتور دارد.

– بدنه دستگاه های خشک کن میوه و سبزیجات

تمامی جزئیات این دستگاه ها بسیار مهم است، چرا که میتواند تأثیر بسزایی در راندمان، ایمنی، عملکرد، راحتی استفاده، مصرف حداقل سوخت و انرژی و … داشته باشد.

بدنه دستگاه با اینکه به نظر کم اهمیت جلوه میکند اما نقش موثری در موارد ذکر شده دارد. اسکلت و شاسی اصلی دستگاه خشک کن میوه زامنس، صفحات بدنه، درب ها، لولا ها، دستگیره ها، باکس ها و فلچ های اتصال قسمت های مختلف دستگاه مانند تابلو برق و مشعل و … ، چرخ ها و پایه ها و جداره ها و جزئیات دیگر جزء بدنه دستگاه محسوب میشود. جنس بدنه از فولاد درجه ۱ فولاد مبارکه و شاسی آن از پروفیل های فولاد علویجه ساخته شده اند. نحوه اتصال بدنه از نوع جوشی میباشد که این امر باعث دوام و افزایش عمر مفید دستگاه میباشد. رنگ بدنه از نوع الکترواستاتیک کوره ای میباشد که علاوه بر زیبایی مناسبی که دارد در مقابل صدمات و رطوبت بسیار مقاوم است. بدنه دستگاه سه جداره است و شامل یک لایه عایق حرارتی پشم سنگ است. چرخ هایی با کیفیت بسیار بالا که وزن سنگین دستگاه را تحمل کرده و همپنین قابلیت جابجایی دارد تا زیر دستگاه پوسیده نشود و کارایی و عملکرد مناسبی داشته باشد. شاسی بسیار قدرتمند که بتواند وزن ثابت و وزن حین جابجایی و بارگیری با جرثقیل را تحمل کند. درب هایی سبک که با وجود متحرک بودن، شرایط حفظ حرارت و عایق بندی و … را دارد. بدنه داخلی دستگاه از ورق گالوانیزه ضد زنگ ساخته شده است.

نمونه محصولات دستگاه خشک کن میوه توسط دستگاه های زامنس