امروزه با توجه به وجود دستگاه های مختلف خشک کن با قیمت های متفاوت متقاضیان گرامی در هنگام خرید دچار تردید و نگرانی میشوند که این امر دور از انتظار نخواهد بود. وجود دستگاه با قیمت پایین اما با مصرف انرژی بالا، دستگاه با قیمت بسیار بالا و عدم توانایی مالی خریدار، دستگاه با شرایط تجهیزاتی ایده آل اما محصول نهایی بسیار بی کیفیت و دستگاه با کیفیت ساخت و قیمتی مطلوب اما خدمات پس از فروش بسیار ضعیف از مواردی است که موجب نارضایتی خریداران و شکست ایجاد کارگاه زودبازده خواهد بود. با تمامی این تفاسیر میتوان که با امکانات و تجهیزات و ماشین آلات کم و ارزان هم این شغل دوم و پردرآمد را راه اندازه کرد.

ما سعی کرده ایم با تکیه بر دانش فنی متخصصین و کارکنان متعهد خود و به پشتوانه رضایتمندی مشتریان از خدمات و پشتیبانی های ارائه شده از سال ۱۳۹۱ تاکنون، با ایجاد اطمینان خاطر از بابت کیفیت دستگاه و محصول نهایی، مصرف انرژی خدمات گارانتی، آموزش رایگان و از همه مهم تر قیمت مناسب دستگاه ها و خط تولید، شرایط راه اندازی این صنعت را تسهیل نماییم. این گروه مفتخر است با چندین سال همکاری با بازرگانان و تجار بزرگ این صنعت، زمینه فروش محصول نهایی تولید کنندگان گرامی را نیز فراهم نماید.

– دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات

برای راه اندازی یک کارگاه صنایع تبدیلی ابتدا باید تحقیقات امکان سنجی ایجاد کارگاه بررسی شود. توجیه پذیری اقتصادی، توجیه اجرایی، در دسترس بودن و قیمت مناسب مواد اولیه و مساعد بودن شرایط فروش و تقاضا از مواردی است که می بایست مورد توجه علاقمندان به این صنعت قرار گیرد.

– جنبه اقتصادی دستگاه های خشک کن میوه

راه اندازی خط تولید چیپس میوه و سبزی خشک، یکی از پردرآمد ترین و پرسود ترین خطوط تولید می باشد. درمورد دستگاه ‌های خشک کن مواد غذایی مهم ترین توجیهش می‌تواند جلوگیری از فساد خوراکی ها و حفظ ویتامین ‌ها و مواد معدنی باشد. دلیل اصلی فساد مواد غذایی وجود آب میان ‌بافتی است. اغلب خوراکی ها هم چیزی بین ۲ تا ۹۶ درصد آب میان ‌بافتی دارند. باکتری ها و قارچ ‌ها هم که می دانید رطوبت برایشان بهشت است. اما خشک‌کن ها بدون هیچ پختی با از بین ‌بردن آب میان ‌بافتی خوراکی ‌ها مانع رشد عوامل مضر و در نتیجه افزایش ماندگاری مواد غذایی تا ماه ‌ها یا حتی سال ها می ‌شوند.

ازجمله مزایای خرید دستگاه خشک کن میوه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سلامتیخشک‌کن‌ها باعث حفظ مغذی‌جات طبیعی موجود در مواد غذایی می‌شوند. دستگاه‌ خشک‌کن مواد غذایی آب میان ‌بافتی خوراکی‌ها را می‌گیرند، اما بیشتر ویتامین‌ها و آنزیم‌ها را باقی می‌گذارند. مهم‌تر اینکه برخلاف مواد غذایی خشک‌شده یا کنسروی کارخانه‌ای حاوی نمک و نگهدارنده‌های سولفوری نیستند. برخی نمونه‌های کارخانه‌ای قند اضافه دارند و برخی هم مونوسدیم گلوتامات که می‌تواند حساسیت‌زا باشد. اما در منزل انتخاب با خودتان است که از چه افزودنی‌هایی استفاده کنید.
  • صرفه‌جوییاگر مثلا از میوه‌ای زیاد دارید و بعید می‌دانید در کوتاه‌مدت تمامش کنید، می‌توانید میوه‌های اضافه را تا خراب نشده‌اند خشک کنید. همان‌طور که گفتیم مواد غذایی خشک‌شده ماندگاری بیشتری دارند. ضمنا خرید برخی مواد غذایی خشک‌شده آماده گران درمی‌آید و اگر خودتان برای خشک‌کردن‌شان دست‌به‌کار شوید، در هزینه‌هایتان هم صرفه‌جویی می‌شود.

کاربری آسان: البته که کار با هر وسیله‌ای به چند بار آزمون و خطا احتیاج دارد. اما درکل کار با دستگاه‌های خشک‌کن پیچیدگی خاصی ندارد. ضمنا ازآنجایی‌که خشک‌کن‌ها فرایند خشک‌کردن را به‌آهستگی انجام می‌دهند، احتمال خراب‌ از آب درآمدن نتیجه کار خیلی کم است.